Blog

Nejnovější realizace, drobné i větší úspěchy, zajímavosti i obrázky ze života U1.

VRTIŠKA & ŽÁK: ZA DOBRÝ DESIGN

VRTIŠKA & ŽÁK: ZA DOBRÝ DESIGN 24. 2. 2023

ONLY2 v Moravské galerii v Brně. Přijďte se podívat nejen na spolupráci s U1 a designérským studiem Vrtiška & Žák.

Výstavu můžete vidět téměr po celý rok od 24/02/2023 do 28/01/2024.

Ohlédnutí za rokem 2022 s Mičánek Motorsport

Ohlédnutí za rokem 2022 s Mičánek Motorsport 13. 1. 2023

Úspěch se nezávidí, úspěch se musí ocenit. Divoká sezóna 2022 v podání Mičánek Motorsport a principálem Jiřím Mičánkem, Broňkem Formánkem, Josefem Zárubou a Karolem Baszem a celým teamem, který dotáhli na bednu nejen české agentury, ale i Lamborghini Super Trofeo Europe na celkovém 3. místě! Díky, že vás můžeme podporovat a jsme na vás pyšní!

VÍKEND VE ZNAMENÍ MASARYK RACING DAYS 2022

VÍKEND VE ZNAMENÍ MASARYK RACING DAYS 2022 15. 9. 2022

Řev motorů, spousta přátel a repre víkend jak se patří. U1 podporuje motorsport!

U1 POMÁHÁ. KLINIKA DĚTSKÉ ONKOLOGIE MÁ NOVÉ PROSTORY.

U1 POMÁHÁ. KLINIKA DĚTSKÉ ONKOLOGIE MÁ NOVÉ PROSTORY. 17. 2. 2022

Pomáhat je důležité, a proto jsme se rozhodli po oslovení Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK pro zrekonstruování zázemí pro rodiče na Klinice dětské onkologie. 

Věříme, že nový prostor rodičům zpříjemní čekání při nutné hospitalizaci.

Má tah na branku i respekt k přírodě, vinařstvím roku je Reisten z Pavlova 28. 1. 2022

Vinařství roku pro rok 2021 zná vítěze. Je jím vinařství Reisten, kterému byla udělena cena na slavnostním galavečeru v brněnské hvězdárně. Vinařství z Pavlova u poroty zabodovalo svým tahem na branku a cílevědomostí.

Součástí areálu je také wine bar, který jsme zrealizovali dle požadavků klienta a výsledkem je velmi unikátní interiér vinařství.

Gratulujeme k ocenění!

Média
URBEX Vol.1 - koncert v káznici

URBEX Vol.1 - koncert v káznici 20. 8. 2020

URBEX Vol.1 - fakt jsme to udělali. Koncert v káznici. Rozezvučeli jsme staré zdi mladým zvukem.

URBEX Vol.1 – ultimátní start

URBEX Vol.1 – ultimátní start 20. 8. 2020

URBEX Vol.1 - ultimátní start na hudební scéně brněnské káznice na ul.Cejl.

Sdílení pracovních prostor v showroomu Praha 31. 10. 2019

Rozhodli jsme se "otevřít dveře" a nabízeme pronájem 12 vybavených pracovních míst v našem kreativním prostoru na Smíchově. Jste malá firma, kreativec či freelancer a hledáte pracoviště v atraktivní budově na dobré adrese? Pravě jste ho našli!

Desítka nejlepších projektů dvacátého Designbloku 14. 12. 2018

Nábytková řada Only 2 vyhrála na Designblok 2018 cenu v kategorii novinka výrobce. Byli jsme tak mezi desítkou nejlepších projektů dvacátého ročníku tohoto festivalu. Podívejte se na ně  Arch Space

Média

Only 2 je nejlepší novinkou výrobce na Designblok 2018 28. 10. 2018

Nábytková řada Only 2 vyhrála o víkendu na Designblok 2018 cenu v kategorii novinka výrobce. Moc děkujeme pořadatelům a porotcům, kteří nám ji udělili a všem, kdo nám drželi palce.  

 

 

 

Novinka Only 2 poprvé na Designbloku 25. 10. 2018

Originální, barevné, kreativní a inspirativní, které bude lidi v kancelářích bavit. Tak má vypadat pracovní prostředí zaplněné novým stolovým systémem z dílny U1. Firma teď novinku ukazuje úplně poprvé na pražském Designbloku. Za návrhem stojí designerské duo Vrtiška Žák. Autoři tak chtějí obohatit neosobní kancelářský prostor o vizuálně jemné prvky s osobitým charakterem. Dát možnost každému klientovi si pracovní plochu vytvořit, co do barevnosti
a doplňků, přesně podle své fantazie.

Realizujeme se i jinde než na zakázkách

Realizujeme se i jinde než na zakázkách 19. 6. 2018

Závodníci z U1 byli vidět na O2 Pražské štafetě! Předvedli týmového ducha a skvělý výkon. Díky a gratulujeme!

Nový Huracan ve stáji Mičánek Motorsport

Nový Huracan ve stáji Mičánek Motorsport 23. 4. 2018

Stáj týmů Mičánek Motorsport se může pochlubit novým přírustkem. Nový vůz Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo projede svými rychlými koly významné závody v rámci Evropy. Naše logo tomuto fešákovi sluší! :-)

A BOOK od Armstrong 12. 3. 2018

Už jste viděli letošní A BOOK od Armstrong? 
Najdete tam i naše realizace s produkty Armstrong. Mrkněte se třeba na Chyron Hego, IBM a MU.

Média

Necitlivé zásahy developerů vystřídala povedená realizace od studia Vrtiška & Žák. U1 se stěhuje na Smíchov 26. 2. 2018

Kdo hledá kousek newyorské estetiky na pražském Smíchově, má nyní konečně šanci uspět. V administrativní budově našla zázemí pro svůj pražský showroom i firma U1.

Média

Designér U1 Radek Mašinda radí jak na manažerskou kancelář 26. 2. 2018

Manažeři mají zodpovědnost za některou oblast a ti nejvyšší za celou firmu. Musí se často soustředit, aby mohli přijít s řešením problému nebo brilantní strategií, která firmu za několik let vynese „to the moon“.

Proto je důležité, aby měli dobré prostředí pro svou práci.

Média

Měkké pracovní zóny přinášejí osvěžení 15. 6. 2017

K nejčastějším omylům v mnoha firmách patří, že zaměňují „měkké“ pracovní zóny za relaxační. Relaxační zóna je ta, kde lze odpočívat, třeba i spát a jsou v ní prvky, které odvádějí lidi od práce. Naopak při práci potřebujeme aktivizovat. Nový trend je při práci stát. Dávat lidem do cesty prvky, aby mohli alespoň na chvíli pracovat ve stoje. Důvod je ten, že celý den sedí a pokud absolvují krátkou poradu ve stoje, zapojují zcela jiné svalové skupiny. „Tvrdá“ zóna je ta, kde vykonáváme soustavnou činnost. Pracuje se zde s trvalými pracovními prostředky (Telefon, IT technika) s minimem interakce. Ta se právě odehrává v zónách měkkých. Probíhají telefonáty, mezi lidmi jsou četné kontakty. Vše by mělo být uspořádané tak, aby lidé v této zóně trávili pouze nejnutnější čas pro konkrétní výkony.

České firmy příliš nerozumí nastupující mladé internetové generaci 24. 5. 2017

Členové generace Z, narození od poloviny 90. let, mají na práci jiné požadavky než předchozí generace. Jsou to děti internetu a individualisté. Chtějí proto volně přecházet mezi pracovním a osobním životem, vzdělávat se při práci a pohybovat se v prostředí, které to vše dovoluje. Připravena na nástup tzv. postmileniálů je ale jen jedna z pěti českých firem. 

Média

7 kroků, jak dosáhnout efektivního a výkonného pracoviště 2. 5. 2017

Kancelářské prostory jsou v peněžním vyjádření proti mzdám většinou zlomkem ve firemních nákladech. Ačkoliv jejich dopad není snadno vyčíslitelný, výrazně ovlivňují pohodu a výkonnost. Proto stojí za to do nich investovat snahu i peníze. České společnosti na to ale nejsou zvyklé. Období ekonomického růstu a nedostatek kvalitních pracovníků je však motivuje zaměřit se i tímto směrem. 

2017: trh s administrativními budovami konečně čeká oživení 12. 4. 2017

Po hubených letech očekáváme vzestup výstavby kancelářských budov. Zvyšující se konkurence tlačí na výstavbu moderních prostor světových parametrů. „Vývoj je nejpatrnější v Praze a Brně, kde vznikají poměrně velké office parky. Ty pozitivně ovlivňují kvalitu kanceláří, protože kladou důraz na využití současných světových trendů v kancelářském prostředí,“ komentuje situaci Radek Mašinda, designér z U1.

Odvážné kroky a dobrý tým posouvají firmu dál 6. 4. 2017

Odešli jsme tedy z dobrého zaměstnání a vydali se na cestu, při níž jsme chtěli prosadit své myšlenky a uvést v život řešení, která by splňovala vše, na čem naše firma stojí.

Enviros – Case study: Moderní kanceláře ukryté v historické budově 15. 3. 2017

Naším úkolem bylo vymyslet pojetí prostoru a jeho zařízení, aby sloužilo potřebám firmy a jejích lidí a současně ladilo s historickou budovou. Výsledkem je velkorysá centrální místnost s původními podlahami i štuky, doplněná o současné solitérní prvky a svítidla, které navazují na původní interiér. 

Co byste v kanceláři nehledali… 28. 2. 2017

Kanceláře budoucnosti přispívají k soutěživosti a kreativitě a současně v nich bude vše po ruce – kávovar, voda, občerstvení, systémy pro zapojení elektrických spotřebičů, ale i pracovní pomůcky (přístup k dokumentům dotykovými technologiemi, bezkontaktní nabíjení atd.). Každý zaměstnanec bude mít díky škále mobilních řešení víceméně volný pohyb po kancelářích, takže bude jen na něm, kde přesně svoji pracovní dobu stráví a v jakém prostředí se mu bude pracovat nejlépe.

IBM v Brně láká mladé talenty na nové kanceláře. Inspirací byl kmen stromu 13. 2. 2017

Navrhli jsme patro otevřených kanceláří pro několik stovek lidí a pro každého z nich jsme zajistili dostatek osobního prostoru i zázemí. Snažili jsme se vyjít vstříc nastupující generaci zaměstnanců, aby se tady cítili dobře, měli si kam dát věci a našli klid, když ho budou potřebovat.

Válka o generaci Z: Zaměstnavatelé se přetahují o mladé mozky. České firmy nevědí, čím zaujmout. Co třeba kanceláří? 1. 2. 2017

V jedné ruce chytrý telefon, v druhé ruce tablet, ve třetí notebook a ve čtvrté herní konzole. I tak by se dal s nadsázkou popsat typický člen generace Z.

Tobogán, kulečník i zahrada - relaxaci na pracovišti najdete i v Praze 11. 11. 2016

Open space zvyšuje na pracovišti asociálnost, tvrdí nová studie. Mnoho firem už také od otevřených kanceláří ustupuje. Nová generace pracantů navíc od svých šéfů vyžaduje svobodu a dávku kreativity. A tak se kancelářský svět chtě nechtě mění. Článek iDNES.cz/Metro.cz stojí za přečtění.

Média

Kancelář budoucnosti? Živý organismus! 3. 11. 2016

Jistě si mnozí z nás ještě pamatují nedýchatelné zakouřené kanceláře, kterými se nesl zvuk orchestru psacích strojů. Pak přišla počítačová 90. léta a spolu s nimi nový trend - zatuchlé kamrlíky prostřídala vzdušná řešení typu open space. A dnes jsme zase o kus dál.

Média

Designér U1 Radek Mašinda o vlivu barev na pracovní prostředí 3. 11. 2016

Jedním z nejvýraznějších faktorů, které ovlivňují psychiku a také pracovní nasazení v kanceláři, jsou barvy. Ty správné nás stimulují, špatné zase unavují a demotivují. Jak tedy v kanceláři vymalovat, abyste dosáhli toho, co potřebujete?

Média

Na efektivitu práce má prostředí značný vliv 3. 11. 2016

Hluk v open space kancelářích extroverty stimuluje k lepším výkonům, introverti naopak v sebemenším hluku trpí.

Média

Relax v kanceláři? Měkké zóny slouží hlavně kreativitě 3. 11. 2016

Pracovní prostředí se v řadě firem u nás i zahraničí v minulých třech desetiletích podstatným způsobem proměnilo, malé kanceláře postupně nahradil nový standard v podobě otevřeného prostoru.

Média

Sen kancelářské myši. V Brně se rodí atraktivní pracoviště budoucnosti 3. 11. 2016

Je jedno, zda pracujete na úřadě, ve škole nebo programujete. Vaše podvědomí nepřetržitě vnímá okolí a také se mu poddává. Špatné prostředí otráví každého. Protijedem jsou nápaditá řešení, která se stereotypem řádně zatočí.

Média

Stresuje vás kancelářské prostředí? Tipy, jak ho zlidštit 3. 11. 2016

Každodenní práce v nevzrušivém prostředí, které ničím nenadchne a dusí elán? To je pravá noční můra pro všechny kreativní duše. A nejen pro ně.

Média

Den ve stylu guerillového boje v U1 3. 11. 2016

Naše společnost U1 pomáhá klientům s návrhy a realizací kancelářských prostor. Vést firmu prosazující se v prostředí, v němž se zatím Češi spíš rozkoukávají, je tak trochu oříšek.

Média

Kreativita si žádá vlastní prostor 3. 11. 2016

Jaromír Popek (spoluzakladatel U1) v týdeníku EURO píše o vlastním know-how o vybavení open space kanceláří.

Média

Společné kanceláře komplikují vztahy na pracovišti 3. 11. 2016

Ve společném pracovním prostředí je větší riziko fyzického i psychického onemocnění. Podle studie časopisu Scandinavian Journal of Work, Environment and Health si lidé pracující v kancelářích typu open space berou o 65 % více volných dní z důvodu nemoci než ostatní.

Média

5 nejotravnějších věcí, které dokážou ze života v kanclu udělat peklo 3. 11. 2016

Už i Maxim zajímá, co si myslíme o problematice v kancelářích.

Média

Nuda nemotivuje. Řekněte kancelářím open space definitivní sbohem 3. 11. 2016

Sektorový nábytek divné barvy, neosobní prostředí a fádní zasedačky. Sterilní a neurčité pracovní prostory zná každý, kdo byl někdy zaměstnán v běžné kancelářské budově. Progresivní majitelé firem dali šedi sbohem a "druhý domov" proměňují na atraktivní pracoviště.

Média

Už i české firmy uvažují, jak svým zaměstnancům zpříjemnit pracovní prostředí k práci 3. 11. 2016

Kreativní, inovativní, flexibilní. To jsou charakteristiky, které od svých zaměstnanců vyžaduje mnoho firem. Pro adekvátní pracovní výkony je však nutné i příhodné prostředí. Při vytváření takového prostředí je ale třeba ohlídat i finance.

Média

U1 buduje kanceláře předních českých firem! 3. 11. 2016

Kdo jsme, co děláme a jak si vedeme si můžete přečíst v článku Hospodářských novin.

Média

Kanceláře ožívají 3. 11. 2016

Jaký je trend v navrhování kanceláří? Jak má být navržen správný open space? Na tyto otázky naleznete odpověď v článku, který vyšel v PROFITu.

Média

Po open space přicházejí týmové kanceláře 3. 11. 2016

V současné době se individuální práce zdá méně efektivní, fenoménem je naopak spolupráce přinášející v širším týmu rychlejší výsledky. Původcem změn v pracovním prostředí je právě tento tlak na rychlost.

Média

Jak si správně zařídit pracovní místo 3. 11. 2016

Přemýšlíte o menší kanceláři, nebo začínáte podnikat a nevíte, jak si spávně zařídit pracovní prostory? Abyste vytvořili prostředí, které bude vaše pracovníky i vás inspirovat, rozvíjet a bude i pohodlné, je třeba se zaměřit na více než jen nejmodernější nábytek a novou výmalbu.

Média

Jaromír Popek z U1 o tvorbě interiéru 3. 11. 2016

Ochutnávka k připravované knize archSPACE \ Office, která nabídne rozhovory s tvůrci interiérů. Rozhovor s Jaromírem Popkem a designérem Stanislavem Nehybkou přináší téma designu kancelářského prostoru.

Média

U1, firma založená jako manifest proti kancelářským klišé 3. 11. 2016

Brno bude v České republice zřejmě vždycky až tím druhým. Ne ovšem v každém ohledu. Ve srovnání s Prahou má navrch v oblasti kanceláří. Například v segmentu IT firem je podíl těch, které sídlí v takzvaných áčkových objektech definujících standardy kvality, výrazně vyšší v Brně než v Praze. A navíc v jihomoravské metropoli vznikla i firma U1. Společnost, která navrhuje a dodává kancelářské interiéry špičkové kvality.

Média

Lifocolor Brno: I továrnu můžete mít rádi 3. 11. 2016

Nový areál společnosti Lifocolor v Brně budovaný s ohledem na vývoj třicet let dopředu. Interiér navržený architektonickým studiem K4 ve spolupráci s U1, která je také dodavatelem nábytku.

 

Média

5 věcí, které byste v kanceláři nečekali 3. 11. 2016

Za posledního čtvrtstoletí se kanceláře změnily k nepoznání. Souvisí to samozřejmě s vývojem kancelářské techniky. Zatímco v devadesátých letech k práci neodmyslitelně patřily stohy šanonů a počítače zabírající převážnou část stolu, dnes se nám kancelář v podobě tabletu a USB disku pohodlně vejde do tašky. A budoucí trendy jdou ještě dál.

Média

Generace Z má o práci jiné představy 3. 11. 2016

Rozdílné nároky na pracovní místa mezi jednotlivými generacemi vnímají téměř všichni zaměstnavatelé, ale jen pětina by těm nejmladším dokázala nabídnout to, co hledají. Vyplývá to z výzkumu společnosti U1.

Média

O2 arena viděla legendy kickboxu a vítězství Tomáše Hrona (Brno) 14. 10. 2016

Brněnský thajboxer Tomáš Hron zdolal suverénně na body Andreie Stoicu z Rumunska. Vyhrál jubilejní stý duel v profesionálním ringu.

Best STARTUP 720°

Best STARTUP 720° 7. 6. 2016

Zajímáte se o kvalitu ovzduší nebo akustiky ve vašich kancelářích? Jsme součástí projektu 720 degrees, která má za sebou velké projekty v Evropě, ale už i první pilotní projekty v US a také prvenství v IoT Startup awards. Spolu dodáváme komplexní data o kvalitě prostředí.

Investice do designu se vyplatí 4. 5. 2016

Dle vyhodnocení British Design Council přinese 1 libra investovaná do designu 20 liber ve výnosech firmám zpět.

I tak lze odvézt zboží 22. 4. 2016

... aneb i malý kabriolet může být velký pomocník.

Ohlas na realizaci interiéru pro FEI

Ohlas na realizaci interiéru pro FEI 27. 1. 2016

“Ve firmě trávíme velkou část našeho života. Návrh pracovních i společných prostor, barevné řešení, výběr vybavení a nábytku byl pro nás při stavbě nového technologického centra klíčový. Do celého procesu jsme zapojili naše zaměstnance, aby mohli realizovat své představy. Ve firmě U1 jsme našli zkušené profesionály, kteří nám nabídli jak odbornou znalost a zkušenost, tak i ochotu naslouchat a diskutovat naše potřeby. U1 byla klíčová pro výslednou atmosféru interiéru a jeho skloubení s architekturou. Jsme rádi, že se dnes ve firmě dobře cítí naprostá většina pracovníků. U1 odvedla lví podíl na tomto úspěchu.“
Jiří Očadlík, FEI Czech Republic s.r.o.
Realizace pro FEI

Na Designbloku jsme představili vlastní nábytkovou řadu 16. 9. 2015

Společnost U1 prezentovala na Designbloku 2015 vlastní nábytkový systém pro moderní kancelář – Only1.

Realizace interiéru pro FEI

Realizace interiéru pro FEI 12. 9. 2015

Tým U1 dokončil realizaci interiéru pro společnost FEI. Více v sekci reference.

Přívětivé kanceláře podporují rozvoj firem 16. 1. 2015

Časy, kdy jsme se u psacího stolu mořili s tužkou, papírem, případně klapajícím psacím strojem, obklopeni spoustou šanonů, jsou dávno pryč, vytlačila je „moderní“ doba. Ve větších městech nahradily kamrlíky kanceláře typu open space, které disponují nespornými výhodami – v otevřeném prostoru jsou kolegové snáze dosažitelní.

Média

Pozdrav z U1 14. 5. 2014

Aneb generační rozdíl u nás není problém :-)

Nahoru