O nás

Oblékáme budovy zevnitř.

Chytře a s citem pro budoucí potřeby tak, abyste se cítili v prostředí pohodlně.

Články v médiích

Proč s námi spolupracovat

Usadili jsme 30 000 lidí

A usadíme i vás… Ať už působíte nadnárodně, nebo firmu rozjíždíte ve dvou, interiér od nás vás posune dál.

Máme unikátní přístup a design

Pečlivě nasloucháme, až poté navrhujeme. Studujeme funkce, technické možnosti, lidské a budoucí potřeby. I díky tomu jsme vytvořili promyšlený kancelářský nábytek ONLY1.

Investujeme do zdraví

Zdraví si nekoupíte, zdravější kancelář ano. Vyhýbáme se materiálům, které zatěžují přírodu, třeba hliníku. Ve Finsku jsme naopak investovali do firmy 720° – naučila nás dlouhodobě analyzovat ovzduší a akustiku kanceláře.

Média

Má tah na branku i respekt k přírodě, vinařstvím roku je Reisten z Pavlova 28. 1. 2022

Vinařství roku pro rok 2021 zná vítěze. Je jím vinařství Reisten, kterému byla udělena cena na slavnostním galavečeru v brněnské hvězdárně. Vinařství z Pavlova u poroty zabodovalo svým tahem na branku a cílevědomostí.

Součástí areálu je také wine bar, který jsme zrealizovali dle požadavků klienta a výsledkem je velmi unikátní interiér vinařství.

Gratulujeme k ocenění!

Desítka nejlepších projektů dvacátého Designbloku 14. 12. 2018

Nábytková řada Only 2 vyhrála na Designblok 2018 cenu v kategorii novinka výrobce. Byli jsme tak mezi desítkou nejlepších projektů dvacátého ročníku tohoto festivalu. Podívejte se na ně  Arch Space

A BOOK od Armstrong 12. 3. 2018

Už jste viděli letošní A BOOK od Armstrong? 
Najdete tam i naše realizace s produkty Armstrong. Mrkněte se třeba na Chyron Hego, IBM a MU.

Necitlivé zásahy developerů vystřídala povedená realizace od studia Vrtiška & Žák. U1 se stěhuje na Smíchov 26. 2. 2018

Kdo hledá kousek newyorské estetiky na pražském Smíchově, má nyní konečně šanci uspět. V administrativní budově našla zázemí pro svůj pražský showroom i firma U1.

Designér U1 Radek Mašinda radí jak na manažerskou kancelář 26. 2. 2018

Manažeři mají zodpovědnost za některou oblast a ti nejvyšší za celou firmu. Musí se často soustředit, aby mohli přijít s řešením problému nebo brilantní strategií, která firmu za několik let vynese „to the moon“.

Proto je důležité, aby měli dobré prostředí pro svou práci.

České firmy příliš nerozumí nastupující mladé internetové generaci 24. 5. 2017

Členové generace Z, narození od poloviny 90. let, mají na práci jiné požadavky než předchozí generace. Jsou to děti internetu a individualisté. Chtějí proto volně přecházet mezi pracovním a osobním životem, vzdělávat se při práci a pohybovat se v prostředí, které to vše dovoluje. Připravena na nástup tzv. postmileniálů je ale jen jedna z pěti českých firem. 

Tobogán, kulečník i zahrada - relaxaci na pracovišti najdete i v Praze 11. 11. 2016

Open space zvyšuje na pracovišti asociálnost, tvrdí nová studie. Mnoho firem už také od otevřených kanceláří ustupuje. Nová generace pracantů navíc od svých šéfů vyžaduje svobodu a dávku kreativity. A tak se kancelářský svět chtě nechtě mění. Článek iDNES.cz/Metro.cz stojí za přečtění.

Kancelář budoucnosti? Živý organismus! 3. 11. 2016

Jistě si mnozí z nás ještě pamatují nedýchatelné zakouřené kanceláře, kterými se nesl zvuk orchestru psacích strojů. Pak přišla počítačová 90. léta a spolu s nimi nový trend - zatuchlé kamrlíky prostřídala vzdušná řešení typu open space. A dnes jsme zase o kus dál.

Designér U1 Radek Mašinda o vlivu barev na pracovní prostředí 3. 11. 2016

Jedním z nejvýraznějších faktorů, které ovlivňují psychiku a také pracovní nasazení v kanceláři, jsou barvy. Ty správné nás stimulují, špatné zase unavují a demotivují. Jak tedy v kanceláři vymalovat, abyste dosáhli toho, co potřebujete?

Na efektivitu práce má prostředí značný vliv 3. 11. 2016

Hluk v open space kancelářích extroverty stimuluje k lepším výkonům, introverti naopak v sebemenším hluku trpí.

Relax v kanceláři? Měkké zóny slouží hlavně kreativitě 3. 11. 2016

Pracovní prostředí se v řadě firem u nás i zahraničí v minulých třech desetiletích podstatným způsobem proměnilo, malé kanceláře postupně nahradil nový standard v podobě otevřeného prostoru.

Sen kancelářské myši. V Brně se rodí atraktivní pracoviště budoucnosti 3. 11. 2016

Je jedno, zda pracujete na úřadě, ve škole nebo programujete. Vaše podvědomí nepřetržitě vnímá okolí a také se mu poddává. Špatné prostředí otráví každého. Protijedem jsou nápaditá řešení, která se stereotypem řádně zatočí.

Stresuje vás kancelářské prostředí? Tipy, jak ho zlidštit 3. 11. 2016

Každodenní práce v nevzrušivém prostředí, které ničím nenadchne a dusí elán? To je pravá noční můra pro všechny kreativní duše. A nejen pro ně.

Den ve stylu guerillového boje v U1 3. 11. 2016

Naše společnost U1 pomáhá klientům s návrhy a realizací kancelářských prostor. Vést firmu prosazující se v prostředí, v němž se zatím Češi spíš rozkoukávají, je tak trochu oříšek.

Kreativita si žádá vlastní prostor 3. 11. 2016

Jaromír Popek (spoluzakladatel U1) v týdeníku EURO píše o vlastním know-how o vybavení open space kanceláří.

Společné kanceláře komplikují vztahy na pracovišti 3. 11. 2016

Ve společném pracovním prostředí je větší riziko fyzického i psychického onemocnění. Podle studie časopisu Scandinavian Journal of Work, Environment and Health si lidé pracující v kancelářích typu open space berou o 65 % více volných dní z důvodu nemoci než ostatní.

5 nejotravnějších věcí, které dokážou ze života v kanclu udělat peklo 3. 11. 2016

Už i Maxim zajímá, co si myslíme o problematice v kancelářích.

Nuda nemotivuje. Řekněte kancelářím open space definitivní sbohem 3. 11. 2016

Sektorový nábytek divné barvy, neosobní prostředí a fádní zasedačky. Sterilní a neurčité pracovní prostory zná každý, kdo byl někdy zaměstnán v běžné kancelářské budově. Progresivní majitelé firem dali šedi sbohem a "druhý domov" proměňují na atraktivní pracoviště.

Už i české firmy uvažují, jak svým zaměstnancům zpříjemnit pracovní prostředí k práci 3. 11. 2016

Kreativní, inovativní, flexibilní. To jsou charakteristiky, které od svých zaměstnanců vyžaduje mnoho firem. Pro adekvátní pracovní výkony je však nutné i příhodné prostředí. Při vytváření takového prostředí je ale třeba ohlídat i finance.

U1 buduje kanceláře předních českých firem! 3. 11. 2016

Kdo jsme, co děláme a jak si vedeme si můžete přečíst v článku Hospodářských novin.

Kanceláře ožívají 3. 11. 2016

Jaký je trend v navrhování kanceláří? Jak má být navržen správný open space? Na tyto otázky naleznete odpověď v článku, který vyšel v PROFITu.

Po open space přicházejí týmové kanceláře 3. 11. 2016

V současné době se individuální práce zdá méně efektivní, fenoménem je naopak spolupráce přinášející v širším týmu rychlejší výsledky. Původcem změn v pracovním prostředí je právě tento tlak na rychlost.

Jak si správně zařídit pracovní místo 3. 11. 2016

Přemýšlíte o menší kanceláři, nebo začínáte podnikat a nevíte, jak si spávně zařídit pracovní prostory? Abyste vytvořili prostředí, které bude vaše pracovníky i vás inspirovat, rozvíjet a bude i pohodlné, je třeba se zaměřit na více než jen nejmodernější nábytek a novou výmalbu.

Jaromír Popek z U1 o tvorbě interiéru 3. 11. 2016

Ochutnávka k připravované knize archSPACE \ Office, která nabídne rozhovory s tvůrci interiérů. Rozhovor s Jaromírem Popkem a designérem Stanislavem Nehybkou přináší téma designu kancelářského prostoru.

U1, firma založená jako manifest proti kancelářským klišé 3. 11. 2016

Brno bude v České republice zřejmě vždycky až tím druhým. Ne ovšem v každém ohledu. Ve srovnání s Prahou má navrch v oblasti kanceláří. Například v segmentu IT firem je podíl těch, které sídlí v takzvaných áčkových objektech definujících standardy kvality, výrazně vyšší v Brně než v Praze. A navíc v jihomoravské metropoli vznikla i firma U1. Společnost, která navrhuje a dodává kancelářské interiéry špičkové kvality.

Lifocolor Brno: I továrnu můžete mít rádi 3. 11. 2016

Nový areál společnosti Lifocolor v Brně budovaný s ohledem na vývoj třicet let dopředu. Interiér navržený architektonickým studiem K4 ve spolupráci s U1, která je také dodavatelem nábytku.

 

5 věcí, které byste v kanceláři nečekali 3. 11. 2016

Za posledního čtvrtstoletí se kanceláře změnily k nepoznání. Souvisí to samozřejmě s vývojem kancelářské techniky. Zatímco v devadesátých letech k práci neodmyslitelně patřily stohy šanonů a počítače zabírající převážnou část stolu, dnes se nám kancelář v podobě tabletu a USB disku pohodlně vejde do tašky. A budoucí trendy jdou ještě dál.

Generace Z má o práci jiné představy 3. 11. 2016

Rozdílné nároky na pracovní místa mezi jednotlivými generacemi vnímají téměř všichni zaměstnavatelé, ale jen pětina by těm nejmladším dokázala nabídnout to, co hledají. Vyplývá to z výzkumu společnosti U1.

Přívětivé kanceláře podporují rozvoj firem 16. 1. 2015

Časy, kdy jsme se u psacího stolu mořili s tužkou, papírem, případně klapajícím psacím strojem, obklopeni spoustou šanonů, jsou dávno pryč, vytlačila je „moderní“ doba. Ve větších městech nahradily kamrlíky kanceláře typu open space, které disponují nespornými výhodami – v otevřeném prostoru jsou kolegové snáze dosažitelní.

Nahoru