FEI

Společnost FEI Company, přední světový výrobce elektronových mikroskopů, se v polovině roku 2014 přesunula na novou adresu. V lokalitě Černovických teras v Brně otevřela největší technologickou budovu, která byla v daném roce v Česku postavena.

FEI

Práci pro společnost FEI považujeme za unikátní. Především proto, že jsme se podíleli už na přípravné fázi, tedy kvantifikaci procesů investora s projekcí, a následně i na samotné realizaci interiéru. Do tvorby interiéru jsme se pustili až po důkladném nastudování způsobů práce, interakcí zaměstnanců a výhledu pro rozvoj IT technologií a firmy samotné. Poté jsme vnitřku budovy mohli vtisknout design, který bude trvalý. Tento úkol byl ryze týmovým a projektově řízeným standardem U1.

Výsledkem bylo 500 technicky vybroušených pracovních míst, k tomu 30 vybavených zasedacích místností, 20 kuchyněk a copycentra se skvělými akustickými parametry. Dále různé typy měkkých zón k pracovní interakci a touch-down práci. Přišli jsme se zbrusu novým minimalistickým konceptem vstupních prostor a velkou jídelnou s otevřenou galerií. Ta slouží jako velkokapacitní shromaždiště.

“Ve firmě trávíme velkou část našeho života. Návrh pracovních i společných prostor, barevné řešení, výběr vybavení a nábytku byl pro nás při stavbě nového technologického centra klíčový. Do celého procesu jsme zapojili naše zaměstnance, aby mohli realizovat své představy. Ve firmě U1 jsme našli zkušené profesionály, kteří nám nabídli jak odbornou znalost a zkušenost, tak i ochotu naslouchat a diskutovat naše potřeby. U1 byla klíčová pro výslednou atmosféru interiéru a jeho skloubení s architekturou. Jsme rádi, že se dnes ve firmě dobře cítí naprostá většina pracovníků. U1 odvedla lví podíl na tomto úspěchu.“
Jiří Očadlík, FEI Czech Republic s.r.o.

  • Jméno realizace: FEI interiéry
  • Město realizace: Brno
  • Autor: Radek Mašinda ve spolupráci se Standou Nehybkou a dalšími
  • Investor: FEI Czech Republic s.r.o.
  • Rok realizace: 2014
  • Rozsah díla: vstupní hala (dřevěné podlhledy, svítidla na míru speciálně pro FEI –- skleněné válce), jídelna s akustickými obklady, vybavení kanceláří, měkké zóny, kuchyňky, zasedací místnosti
  • Produkty (U1 interiors): VITRA, TECHO, LD seating
  • Produkty (U1 lighting): XAL, LUCIS
Nahoru