Novinka Only 2 poprvé na Designbloku 25. 10. 2018

Originální, barevné, kreativní a inspirativní, které bude lidi v kancelářích bavit. Tak má vypadat pracovní prostředí zaplněné novým stolovým systémem z dílny U1. Firma teď novinku ukazuje úplně poprvé na pražském Designbloku. Za návrhem stojí designerské duo Vrtiška Žák. Autoři tak chtějí obohatit neosobní kancelářský prostor o vizuálně jemné prvky s osobitým charakterem. Dát možnost každému klientovi si pracovní plochu vytvořit, co do barevnosti
a doplňků, přesně podle své fantazie.

Novinka Only 2 poprvé na Designbloku

U1 má za sebou úspěšnou nábytkovou řadu Only 1, která se stala multifunkčním řešením pracovních míst. Elegantní a čistý styl pracovních ploch se přizpůsobí počtu lidí v každém týmu. Z kanceláře uděláte za pár sekund zasedačku, místnost pro IT pracovníky nebo účetní. Only 2 je založena na původním podnoží jako její předchůdkyně. Jinak je ale dvojka jiná a bude osvěžením na poli kancelářského nábytku.

„Klíčové úpravy byly u stolových desek a kompletního přeřešení paravanů včetně úložných systémů a doplňků. Chtěli jsme vyvinout novou vizualitu pro kancelářské prostředí reflektující naše zkušenosti z dřívějších projektů. Chceme obohatit toto pole o efektivní a neokázalé řešení, které bude jasně deklarovat současné potřeby uživatelů,“ komentuje návrh designér Roman Vrtiška. V Only 2 se skloubí neobvyklá kombinace materiálů kovu a kůže a široká škála barev a doplňků. Mimo tradiční plochy pro kancelářské potřeby se počítá třeba s přihrádkami na notebooky, místy pro květináče a dalšími praktickými vychytávkami, které maximálně usnadní práci.

U1 společně s oběma designery, Vrtiškou a Žákem, má za sebou realizaci pražského showroomu na Smíchově. Po zdařilé práci proto pokračovali na této nové řadě. Chtěli jít s dobou a jasně se vymezit vůči konkurenčním přístupům a konzervativní estetice, která se za posledních deset let změnila jen okrajově. „Only 2 ukazuje nový styl, originalitu a kvalitu pracovišť. Chceme dělat místa, kde se lidé budou cítit dobře a čas strávený v práci bude vykompenzovaný tím, že je prostředí bude bavit a bude jim v něm příjemně,“ říká majitel firmy U1 Jaromír Popek.

 

U1 „Obléká budovy zevnitř“

Interiéroví designeři z firmy U1 už pracovali na stovkách kanceláří, obchodních domech nebo veřejných prostorech. Návrhy interiérů mají v U1 vždy jako svoji misi, kterou musí splnit od diskuze se zadavateli až po předávku hotové práce. Za víc než deset let působení v Brně, od loňského roku i v Praze, dovedou dobře odhadnout požadavky svých klientů. Před pár lety navrhli unikátní nábytkovou sadu Only 1. Na Designbloku představují zbrusu novou vlastní řadu Only 2, kterou navrhlo duo designerů Vrtiška Žák.

Nahoru