Menu Close

urbex by U1

Respektujeme prostor. Milujeme umění a rádi ho podporujeme. Zvláště, když je zasazené do neobvyklého prostředí.

Jako designéři dáváme život novým věcem. Jako milovníci umění umíme oživit i dávno zapomenutá místa, která by jinak zapadala prachem.

Základní filozofií URBEXu je dopřát útrobám budov, které to už mají spočítané, naposledy ožít zvukem i obrazem. URBEX je připomínkou zašlé slávy kdysi prosperujících a životem tepajících budov. Manifestem proti zapomnění a stárnutí. U1 je tvůrcem a designérem v těchto budovách, vrací jim hrdost a respekt a stará se o jejich důstojné dožití, než definitivně pozbydou svého významu a změní se v prach.

Tam, kde to ostatní vzdali, my vnášíme novou energii. V podobě hudby, i vizuálního umění.

Urbex vol. 1 / 2020

Díky naší iniciativě tak mohla ožít obrazem i hudbou brněnská káznice na Cejlu. Staré zdi jsme rozezvučeli současným bluesovým rockem kapel Tom Jegr & Gang a Aivn´s Naked Trio. Po nás se z prostoru bývalé káznice stává art zázemí a objevují se hudební i jiné umělecké akce, z nichž se rodí pravidelné projekty.

Urbex by U1. Nezapomenutelné eventy, které vzkřísily Káznici i torzo továrny Ergon.

Urbex vol. 2 / 2021

Hudbou jsme rozvibrovali i skelet Ergon factory pod Hády. Továrna se sice dočkala dostavby, ale nikdy nebyla využita. Torzem se tak poprvé a naposledy, než bylo o pár měsíců později definitivně srovnáno se zemí, rozeznělo mimo jiné smyčcové kvarteto Aristo Quartet.

Good Design. Good business.
Let's  Talk