Atlas Copco

Atlas Copco je švédská průmyslová společnost, která vyrábí a distribuuje průmyslové stroje a vybavení - kompresory, vzduchotechniku, obráběcí a stavební stroje, generátory, čerpadla, elektrické nářadí, montážní systémy apod.

Atlas Copco

Nový interiér brněnské pobočky společnosti Atlas Copco: Inovace a elegance

Brněnská pobočka společnosti Atlas Copco, která zastupuje přední značky jako Edwards, Leybold a další, nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí svých kanceláří v prestižním areálu Spielberk Office Center. Tato rekonstrukce zahrnovala tři podlaží a měla za cíl vytvořit nový interiér, který by reflektoval identitu a hodnoty společnosti.

Barevný koncept nového interiéru vychází ze směsi základních barev, které jsou spojené s jednotlivými značkami zastoupenými společností Atlas Copco. Výsledkem je fialová barva, která se stala společným jmenovatelem celého prostoru. Tento barevný prvek přináší do kanceláří pocit jednoty a spojení mezi různými divizemi.

Jádro každého podlaží je obehnáno úložným systémem, který skrývá lockery a šatní skříně. Tato designová volba pomáhá udržovat prostor čistý a organizovaný. Zároveň umožňuje zaměstnancům pohodlně uložit své osobní věci a vytváří prostorovou separaci mezi pracovními a osobními oblastmi.

Při návrhu interiéru byla věnována zvláštní pozornost okolním výhledům do krajiny. Velká okna propouštějí dostatek přirozeného světla a otevírají se na panoramatický výhled. Tím se vytváří příjemné a inspirativní prostředí pro zaměstnance.

Dalším důležitým aspektem nového interiéru je minimalizace bariér mezi pracovními místy. Otevřený koncept prostoru podporuje spolupráci a komunikaci mezi zaměstnanci. Pracovní místa jsou vybavena výškově stavitelnými stoly, které umožňují jednotlivým zaměstnancům přizpůsobit si pracovní prostředí podle svých potřeb a preferencí.

V jádře každého podlaží je ukryta multifunkční místnost, která slouží jako centrální prostor pro zaměstnance. Tato místnost je vybavena kuchyňským koutem, jídelnou, posezením, a dokonce i pódiem. Poskytuje zaměstnancům možnost se setkat, relaxovat a pořádat různé společenské nebo firemní akce.

Nově navržený interiér brněnské pobočky společnosti Atlas Copco přináší inovaci, eleganci a funkčnost do pracovního prostředí. Tento interiér je v souladu se značkou Atlas Copco a představuje moderní pracovní prostředí pro 21. století.

 

Fotografie: Jan Kuděj

  • Name of the realization: Atlas Copco
  • City of the realization: Brno
  • Author: Filip Drápal
  • Investor: Atlas Copco Services s.r.o.
  • Year of the realization: 2023
Nahoru