BEST NEW PRODUCT ONLY 2 AT DESIGNBLOK FOR THE FIRST TIME 25. 10. 2018

Original, colourful, creative and inspirational, amusing people in offices. This is what a work space filled with the new table system from the U1 workshop should look like. The company is now showing this new product line for the very first time at the Designblok in Prague. The designer duo Vrtiška Žák is behind the design. The authors want to enrich impersonal office space with delicate elements that have bold character, to give every client the opportunity to create their worktop according to their imagination colour and accessory wise.

BEST NEW PRODUCT ONLY 2 AT DESIGNBLOK FOR THE FIRST TIME

U1 má za sebou úspěšnou nábytkovou řadu Only 1, která se stala multifunkčním řešením pracovních míst. Elegantní a čistý styl pracovních ploch se přizpůsobí počtu lidí v každém týmu. Z kanceláře uděláte za pár sekund zasedačku, místnost pro IT pracovníky nebo účetní. Only 2 je založena na původním podnoží jako její předchůdkyně. Jinak je ale dvojka jiná a bude osvěžením na poli kancelářského nábytku.

„Klíčové úpravy byly u stolových desek a kompletního přeřešení paravanů včetně úložných systémů a doplňků. Chtěli jsme vyvinout novou vizualitu pro kancelářské prostředí reflektující naše zkušenosti z dřívějších projektů. Chceme obohatit toto pole o efektivní a neokázalé řešení, které bude jasně deklarovat současné potřeby uživatelů,“ komentuje návrh designér Roman Vrtiška. V Only 2 se skloubí neobvyklá kombinace materiálů kovu a kůže a široká škála barev a doplňků. Mimo tradiční plochy pro kancelářské potřeby se počítá třeba s přihrádkami na notebooky, místy pro květináče a dalšími praktickými vychytávkami, které maximálně usnadní práci.

U1 společně s oběma designery, Vrtiškou a Žákem, má za sebou realizaci pražského showroomu na Smíchově. Po zdařilé práci proto pokračovali na této nové řadě. Chtěli jít s dobou a jasně se vymezit vůči konkurenčním přístupům a konzervativní estetice, která se za posledních deset let změnila jen okrajově. „Only 2 ukazuje nový styl, originalitu a kvalitu pracovišť. Chceme dělat místa, kde se lidé budou cítit dobře a čas strávený v práci bude vykompenzovaný tím, že je prostředí bude bavit a bude jim v něm příjemně,“ říká majitel firmy U1 Jaromír Popek.

 

U1 „Obléká budovy zevnitř“

Interiéroví designeři z firmy U1 už pracovali na stovkách kanceláří, obchodních domech nebo veřejných prostorech. Návrhy interiérů mají v U1 vždy jako svoji misi, kterou musí splnit od diskuze se zadavateli až po předávku hotové práce. Za víc než deset let působení v Brně, od loňského roku i v Praze, dovedou dobře odhadnout požadavky svých klientů. Před pár lety navrhli unikátní nábytkovou sadu Only 1. Na Designbloku představují zbrusu novou vlastní řadu Only 2, kterou navrhlo duo designerů Vrtiška Žák.

Nahoru