O nás

Naším cílem je dobré světlo. Pro vaše produkty, zaměstnance i rodinu. Jsme sehraná parta, kteří ztvární vaše přání. Na vás zbyde jediné – rozsvítit.

Proč s námi spolupracovat

Rozsvítili jsme 75 000 žárovek

A nebojíme se, že je bude třeba vyměnit. Zastupujeme totiž přední evropské výrobce svítidel, navíc nabízíme dlouhou záruku i následný servis. Svítidla dodáme v krabici, nebo odborně namontujeme a oživíme. Věřte zkušenostem – nikdy není pozdě na lepší řešení.

Světlo pro všechny

Architektům, projektantům, konzultantům, developerským a elektromontážním společnostem, ale i distributorům a koncovým zákazníkům. Naše služby vyhoví všem. Někteří chtějí komplexní řešení od konzultace až po naprogramování světelné soustavy a někomu stačí ke štěstí designová lampa.

Rozsvítilo se i nám

Nejlepší investice jsou do vzdělání. Naši lidé na sobě makají, získávají odborné vzdělání, certifikáty a rostou spolu s firmou. Osvětlení řešíme už v rané fázi projektů s architekty, intenzivní dialog ale pokračuje do chvíle, než rozsvítíte. Tím to ale nekončí, umíme měřit spotřebu a budeme s vámi přemýšlet o návratnosti vložených investic.

Staré dobré časy

Nejen klienty, kteří navštíví náš showroom, ctíme takříkajíc prvorepublikově. Když už k nám zavítáte, s vybranou lampou vám pomůžeme až do auta. Uděláme první poslední, abyste od nás odcházeli spokojení.

Média

České firmy příliš nerozumí nastupující mladé internetové generaci 24. 5. 2017

Členové generace Z, narození od poloviny 90. let, mají na práci jiné požadavky než předchozí generace. Jsou to děti internetu a individualisté. Chtějí proto volně přecházet mezi pracovním a osobním životem, vzdělávat se při práci a pohybovat se v prostředí, které to vše dovoluje. Připravena na nástup tzv. postmileniálů je ale jen jedna z pěti českých firem. 

Kancelář budoucnosti? Živý organismus! 3. 11. 2016

Jistě si mnozí z nás ještě pamatují nedýchatelné zakouřené kanceláře, kterými se nesl zvuk orchestru psacích strojů. Pak přišla počítačová 90. léta a spolu s nimi nový trend - zatuchlé kamrlíky prostřídala vzdušná řešení typu open space. A dnes jsme zase o kus dál.

Designér U1 Radek Mašinda o vlivu barev na pracovní prostředí 3. 11. 2016

Jedním z nejvýraznějších faktorů, které ovlivňují psychiku a také pracovní nasazení v kanceláři, jsou barvy. Ty správné nás stimulují, špatné zase unavují a demotivují. Jak tedy v kanceláři vymalovat, abyste dosáhli toho, co potřebujete?

Na efektivitu práce má prostředí značný vliv 3. 11. 2016

Hluk v open space kancelářích extroverty stimuluje k lepším výkonům, introverti naopak v sebemenším hluku trpí.

Relax v kanceláři? Měkké zóny slouží hlavně kreativitě 3. 11. 2016

Pracovní prostředí se v řadě firem u nás i zahraničí v minulých třech desetiletích podstatným způsobem proměnilo, malé kanceláře postupně nahradil nový standard v podobě otevřeného prostoru.

Sen kancelářské myši. V Brně se rodí atraktivní pracoviště budoucnosti 3. 11. 2016

Je jedno, zda pracujete na úřadě, ve škole nebo programujete. Vaše podvědomí nepřetržitě vnímá okolí a také se mu poddává. Špatné prostředí otráví každého. Protijedem jsou nápaditá řešení, která se stereotypem řádně zatočí.

Stresuje vás kancelářské prostředí? Tipy, jak ho zlidštit 3. 11. 2016

Každodenní práce v nevzrušivém prostředí, které ničím nenadchne a dusí elán? To je pravá noční můra pro všechny kreativní duše. A nejen pro ně.

Den ve stylu guerillového boje v U1 3. 11. 2016

Naše společnost U1 pomáhá klientům s návrhy a realizací kancelářských prostor. Vést firmu prosazující se v prostředí, v němž se zatím Češi spíš rozkoukávají, je tak trochu oříšek.

Kreativita si žádá vlastní prostor 3. 11. 2016

Jaromír Popek (spoluzakladatel U1) v týdeníku EURO píše o vlastním know-how o vybavení open space kanceláří.

Společné kanceláře komplikují vztahy na pracovišti 3. 11. 2016

Ve společném pracovním prostředí je větší riziko fyzického i psychického onemocnění. Podle studie časopisu Scandinavian Journal of Work, Environment and Health si lidé pracující v kancelářích typu open space berou o 65 % více volných dní z důvodu nemoci než ostatní.

5 nejotravnějších věcí, které dokážou ze života v kanclu udělat peklo 3. 11. 2016

Už i Maxim zajímá, co si myslíme o problematice v kancelářích.

Nuda nemotivuje. Řekněte kancelářím open space definitivní sbohem 3. 11. 2016

Sektorový nábytek divné barvy, neosobní prostředí a fádní zasedačky. Sterilní a neurčité pracovní prostory zná každý, kdo byl někdy zaměstnán v běžné kancelářské budově. Progresivní majitelé firem dali šedi sbohem a "druhý domov" proměňují na atraktivní pracoviště.

Už i české firmy uvažují, jak svým zaměstnancům zpříjemnit pracovní prostředí k práci 3. 11. 2016

Kreativní, inovativní, flexibilní. To jsou charakteristiky, které od svých zaměstnanců vyžaduje mnoho firem. Pro adekvátní pracovní výkony je však nutné i příhodné prostředí. Při vytváření takového prostředí je ale třeba ohlídat i finance.

U1 buduje kanceláře předních českých firem! 3. 11. 2016

Kdo jsme, co děláme a jak si vedeme si můžete přečíst v článku Hospodářských novin.

Kanceláře ožívají 3. 11. 2016

Jaký je trend v navrhování kanceláří? Jak má být navržen správný open space? Na tyto otázky naleznete odpověď v článku, který vyšel v PROFITu.

Po open space přicházejí týmové kanceláře 3. 11. 2016

V současné době se individuální práce zdá méně efektivní, fenoménem je naopak spolupráce přinášející v širším týmu rychlejší výsledky. Původcem změn v pracovním prostředí je právě tento tlak na rychlost.

Jak si správně zařídit pracovní místo 3. 11. 2016

Přemýšlíte o menší kanceláři, nebo začínáte podnikat a nevíte, jak si spávně zařídit pracovní prostory? Abyste vytvořili prostředí, které bude vaše pracovníky i vás inspirovat, rozvíjet a bude i pohodlné, je třeba se zaměřit na více než jen nejmodernější nábytek a novou výmalbu.

Jaromír Popek z U1 o tvorbě interiéru 3. 11. 2016

Ochutnávka k připravované knize archSPACE \ Office, která nabídne rozhovory s tvůrci interiérů. Rozhovor s Jaromírem Popkem a designérem Stanislavem Nehybkou přináší téma designu kancelářského prostoru.

U1, firma založená jako manifest proti kancelářským klišé 3. 11. 2016

Brno bude v České republice zřejmě vždycky až tím druhým. Ne ovšem v každém ohledu. Ve srovnání s Prahou má navrch v oblasti kanceláří. Například v segmentu IT firem je podíl těch, které sídlí v takzvaných áčkových objektech definujících standardy kvality, výrazně vyšší v Brně než v Praze. A navíc v jihomoravské metropoli vznikla i firma U1. Společnost, která navrhuje a dodává kancelářské interiéry špičkové kvality.

Generace Z má o práci jiné představy 3. 11. 2016

Rozdílné nároky na pracovní místa mezi jednotlivými generacemi vnímají téměř všichni zaměstnavatelé, ale jen pětina by těm nejmladším dokázala nabídnout to, co hledají. Vyplývá to z výzkumu společnosti U1.

Přívětivé kanceláře podporují rozvoj firem 16. 1. 2015

Časy, kdy jsme se u psacího stolu mořili s tužkou, papírem, případně klapajícím psacím strojem, obklopeni spoustou šanonů, jsou dávno pryč, vytlačila je „moderní“ doba. Ve větších městech nahradily kamrlíky kanceláře typu open space, které disponují nespornými výhodami – v otevřeném prostoru jsou kolegové snáze dosažitelní.

Nahoru